Підставою для фіксації мембрани може бути ЦП стяжка, монолітний бетон, плити покриття/перекриття зі згладженими краями, збірна стяжка з листів гладкого шиферу чи OSB (у разі монтаж здійснюється через розділовий шар).
Переваги: швидкість монтажу, загальна простота системи, вартість.
Недоліки: дороге застосування системи при наявності в якості уклонутворюючого шару з багатошарового клиноподібного утеплювача, з великими висотами, максимальна довжина комплекту кріплення 580мм; кожен елемент кріплення деформує пароізоляційний шар у місці проходу.
У даній системі утеплювач і гідроізоляційний шар монтується без механічного кріплення до основи, і, після закінчення монтажу, через різні види шарів, що розв'язують, навантажується баластом з різних видів гравійної засипки або річкової гальки вагою не менше 50 кг/м2. Якщо мова йде про експлуатовані системи, то як баласт можуть виступати всі види наступних матеріалів: терасна дошка, керамогранітні плити або Фігурні Елементи Мощення (простіше кажучи - тротуарна плитка), змонтовані на покрівельних опорах, а також зелені насадження і т.п.
Переваги: після монтажу баласт одночасно виконує кілька функцій – протипожежний захист, привантаження для компенсації вітрових навантажень, захист від ультрафіолету для гідроізоляції. Не менш важливим є фактор збереження цілісності пароізоляційного шару.
Недоліки: покрівельна основа має бути розрахована на додаткову вагу привантаження. При гідроізоляції необхідно врахувати використання спеціалізованих мембран, товщиною не менше 1.5мм, з вмістом добавок для зниження біологічної активності середовища, що бажано володіють FLL-сертифікатом, наприклад, таких як Bauder Thermofol U15 або застосування ТПО мембран. Експлуатація такої покрівлі дуже утруднена, якщо об'єкт будівництва розташований в оточенні листяного лісу.
Переваги: можливість монтажу мембранної покрівлі при вкрай великих експлуатаційних вітрових навантаженнях на об'єкті (наприклад - аеропорти), де розрахункова кількість кріплень гідроізоляції перевищує 19 шт. Також застосовується на покрівлях украй складних архітектурних форм.
Недоліки: дуже висока вартість матеріалу.
Далі провадиться монтаж експлуатаційного шару безпосередньо на опори. У разі монтажу терасної дошки на опори монтується каркас з лаг, на які вже безпосередньо за допомогою клямерів закріплюється терасна дошка з композитного або натурального матеріалу.
Технологія дозволяє комбінований монтаж різних видів покриттів, наприклад – гарно виглядає комбінація керамограніту, річкової гальки та зелених насаджень.